Mimo późnej jesieni nasi szkolni żeglarze walczą o najlepsze miejsca

W niedzielę 4 grudnia w Chorwacji zakończyły się Regaty świętego Mikołaja. Organizowane w mieście Pula nad Adriatykiem, na wyspie Istria zawody przyciągnęły 455 zawodników z całej Europy, w tym ośmiu Polaków.

Rozgrywane w klasach Optimist, Laser Radial, Standard i 4.7 regaty są największym tego typu wydarzeniem nad Adriatykiem. W 25. edycji wzięli udział również zawodnicy z grudziądzkiego klubu:  Klubu Sportowo-Turystycznego „Elektryk” Grudziądz.

W klasie Laser 4.7 wzięło udział 69 żeglarzy. Doskonale zaprezentowała się Weronika Folmer z klasy 2b (KST „Elektryk” Grudziądz), zajmując jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej a trzecie wśród kobiet, czterdzieste szóste miejsce przypadło Igorowi Czudemu  (KST „Elektryk” Grudziądz) z klasy 1b.

Gratulujemy żeglarzom i życzymy powodzenia w następnych zawodach a szczególnie szczęśliwych powrotów do domu wink

Organizatorem regat był Yacht Club Vega Pula z Chorwacji.