Po 40 latach znów siedzieli w swoich ławkach

Maturzyści z roku 1977 spotkali się dzisiaj, tj. 22 kwietnia w murach swojej szkoły. W salach lekcyjnych wspominali lata szkolne wspólnie z obecnymi na spotkaniu nauczycielami. W roczniku 1977 było sześć, bardzo licznych, klas.  Na spotkaniu obecni byli Profesorowie z tamtych lat: Krystyna Borucińska, Teresa Chmielewska, Urszula Sulecka, Izabela Susmarska, Maria Wnorowska, Roman Czerski oraz Andrzej Szajda. W murach szkoły powitała Absolwentów Małgorzata Tomaszewska - dyrektor szkoły.

Dzisiaj Absolwenci Sobieskiego z dumą nosili tarcze II LO. O godzinie 18.00 spotkali się na uroczystej kolacji w restauracji "Leśniczówka". Widząc Ich energię domyślam się, że zabawią tam do rana. Absolwenci, brawo dla Was. Frekwencja znakomita. Do zobaczenia na następnym spotkaniu - po 50 latach od matury. Już zapraszamy.

Niech w Waszej pamięci pozostaną słowa piosenki Skaldów - "Szanujmy wspomnienia"

"Co było, to było, co może być - jest
A będzie to co będzie
Lecz zawsze to miło, że nie brak nam miejsc
Do których wracamy pamięcią..."

Uczestnicy spotkania w szkole

Zagadka do zdjęcia poniżej: Który z Profesorów mówił więcej???

Fot. Gerard Szukay