II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
Zapraszamy na Szkolne Jasełka PDF Drukuj Email
Wtorek, 16. Grudzień 2014 09:10

Zapraszamy na Szkolne Jasełka

Jak co roku grupa szkolnych artystów przygotowuje Szkolne Jasełka "Boże Narodzenie w Soplicowie".

W tym roku Artyści pracują pod wodzą Pani Profesor Małgorzaty Kwiatkowskiej.

Wsparcia merytorycznego udziela Pan Krzysztof Rotnicki - Absolwent Sobieskiego z 1965 roku, w swoim życiu zawodowym reżyser teatralny.

Dzisiaj przebywa na emeryturze i chętnie pracuje z młodzieżą.

Na Jasełka zapraszamy w piątek 19 grudnia 2014r. na godz. 9.00 - sala gimnastyczna.

Zapraszamy Uczniów, Ich Rodziców Absolwentów, Nauczycieli i Nauczycieli Emerytów oraz tych wszystkich, którzy z nami chcą przeżyć Boże Narodzenie.

Po jasełkach wigilie klasowe.

180 lat pierwszego wydania Pana Tadeusza PDF Drukuj Email
Wtorek, 16. Grudzień 2014 08:59

180 lat pierwszego wydania Pana Tadeusza

Przez 180 lat "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza doczekał się różnych wydań.

Z tej okazji zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę.

Pani Sylwia Mówka przewidziała, że na próbnej maturze CKE będzie

zadanie z "Pana Tadeusza" Smile

Szlachetna Paczka w II LO PDF Drukuj Email
Wtorek, 16. Grudzień 2014 08:39

Szlachetna Paczka w II LO

Podobnie jak w roku ubiegłym i tym razem uczniowie oraz nauczyciele II LO włączyli się do akcji Szlachetna Paczka.

W szkole nad całością czuwały: Agnieszka Sadowska i Nina Kamińska.

Uczniowie i Nauczyciele zadeklarowali, że zamiast zakupu prezentów światecznych, które wręczane są na szkolnej wigilii,

pieniądze zostaną przekazane na akcję Szlachetna Paczka.

Zebrano 7 tys. złotych i obdarowano 3 rodziny, które w niedzielę 15 grudnia ucieszyły się z potrzebnych artykułów.

Wśród nich był wóżek dziecięcy, wanna, dywan, farby, środki piorące, artykuły żywnościowe oraz oczywiście słodycze dla dzieci.

Agnieszka i Nina dziękują za pomoc następującym osobom:

Wspaniałym Elfom za pomoc przy pakowaniu prezentów: Adrainnie Witkowskiej, Martynie Dobrolińskiej, Wiktorii Kaszcie,

Julii Stankiewicz, Jędrzejowi Podemskiemu, Adamowi Kabańskiemu, Adamowi Chlewickiemu, Mikołajowi Lewandowskiemu.

Najlepszym reniferom za dostarczenie paczek do magazynu: Bartkowi Skopińskiemu oraz Kamilowi Kazimierczakowi.

Zbyszkowi Śliwińskiemu za pomoc przy zakupach, Panom Franiowi i Heniowi za pomoc w przenoszeniu paczek

i szczególną opiekę nad naszym magazynem,

Pani Krysi za anielską cierpliwość do naszych nieprzerwanych wizyt w sekretariacie.

Tą drogą składamy podziękowania naszym szkolnym wolontariuszom, którzy działali w miejskim

sztabie Szlachetnej Paczki:

Kasi Kempskiej, Klaudii Pieckowskiej, Fabianowi Swakowskiemu,

Marcelinie Dudzińskiej, Darii Kowalskiej, Arlecie Wiśniewskiej i Szymonowi Fandrejewskiemu.

Bez Was ta akcje nie byłaby sukcesem.

Dziękujemy.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>