Za nami wykład prof.dr.hab.n.med. Bartosza Karaszewskiego

Dzisiaj, tj. 2 marca o godz. 10.00 w scenerii sali teatralnej CK Teatr Absolwent II LO klasy biologiczno-chemicznej z roku 1996, prof. dr.hab.n.med. Bartosz Karaszewski - specjalista neurologii, wygłosił jubileuszowy wykład pt. "Terapie spersonalizowane. Nowa era w medycynie". Wykładu wysłuchała pełna sala słuchaczy. Byli wśród nich absolwenci II LO, którzy ukończyli szkołę w różnych latach, byli też nauczyciele szkoły przebywający na emeryturze, mieszkańcy Grudziądza, a także aktualni uczniowie szkoły.
W sali teatralnej panowała iście naukowa atmosfera. Profesor opowiedział nam o nowych metodach diagnozowania pacjentów, które opierają się o wyniki wielu badań medycznych na przykładzie niedokrwiennych udarów mózgu. Dzięki nowym metodom terapii spersonalizowanych jest szansa na uratowanie znacznie większej grupy ludzi, którzy przeszli udar mózgu. Zdanie, które powinna zapamiętać brać lekarska to "Medycyna oparta na faktach".
 Na zakończenie wykładu Pan Profesor odpowiadał na pytania z sali. Młodzież wykazała ogromne zainteresowanie tematem, a Profesora ucieszyła tak duża liczba pytań, która nie zakończyła się wraz z końcem prezentacji. Jeszcze na scenie po zakończeniu wykładu wiele osób dyskutowało z Profesorem o szeroko pojętej medycynie.
Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi, Naszemu Absolwentowi za to, że poświęcił Pan dla nas swój cenny czas. Być może dzięki dzisiejszemu spotkaniu w głowach młodych ludzi pojawi się myśl: A może w przyszłości medycyna, a konkretnie neurologia???

Usłyszane na korytarzu szkolnym: "...wykład trudny, przedstawiony ładnie po polsku"; "...dobrze, że jeszcze przed studiami możemy posłuchać wykładu i jeszcze zadać profesorowi pytania, później to się nie da, będzie odwrotnie..."; "polska medycyna nie musi mieć kompleksów, jak ma takich uczonych"; "...medycyna to sztuka - dziś wiemy, że też matematyka i statystyka...";

Prof. Bartosz Karaszewski podczas wykładu wspominał ile czasu poświęcał na sport w czasach licealnych - trzy godziny dziennie - jest członkiem brązowej czwórki, która zdobyła medal Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie.

A tu: słuchacze przed rozpoczęciem wykładu