Ósmoklasisto, tego możesz nie wiedzieć...

Nasze uwagi pomogą Ci prawidłowo złożyć wniosek o przyjęcie do II LO, przeczytaj także uważnie instrukcję znajdującą się na stronie systemu naboru: www.nabor.pcss.pl/grudziadz

1. Na pierwszym miejscu we wniosku musi znaleźć się Twoja wymarzoną szkołę
  2. Aby zwiększyć szanse dostania się do tej szkoły wybierz wszystkie oferowane przez nią oddziały.
  3. Ważna jest kolejność wyboru oddziałów zapisana we wniosku o przyjęcie do szkoły - system przydziela kandydatów najpierw do tych oddziałów, które znajdują się najwyżej na liście preferencji.
  4. Punktowane jest świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem, system nie bierze pod uwagę średniej ocen.
  5. Osiągnięcia sportowe dotyczą wszystkich dyscyplin sportowych, nie tylko tych, które uprawiane są w szkole. Nawet osiągnięcia pozaszkolne liczą się do punktacji. Należy je tylko udokumentować.
  6. Warto podejmować aktywność społeczną, szczególnie w formie wolontariatu.Liczy się każda udokumentowana akcja, także ta na rzecz szkoły.
  7. Sprawdzaj na bieżąco pocztę mailową. Możesz otrzymać od nas ważną dla Ciebie informację dotyczącą rekrutacji.