W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Wiosennie u Sobieskiego

Dziennik elektroniczny nie sprzyja obchodzeniu dnia wiosny w formie znanej rodzicom naszych uczniów. W Sobieskim nie poszliśmy na wagary lecz bawiliśmy się świetnie. Na Festiwalu Poezji nie Tylko Śpiewanej. Uczniowie biorą udział w festiwalu już po raz jedenasty. Inicjatorką i pomysłodawczynią takiej formy bratania się z poezją jest nauczycielka języka polskiego, która dzisiaj odpoczywa na zasłużonej emeryturze, Irena Narewska - Anuszek.

Tegoroczny festiwal został połączony ze Światowym Dniem Poezji, obchodzonym przez Szkoły Stowarzyszone z UNESCO. Główne uroczystości odbywają się w Paryżu. A u nas, nasi szkolni artyści, w większości całe klasy, przygotowali poetyckie wystąpienia o tematyce wiosennej. I tak:

Jako pierwsza wystąpiła klasa 1B z udziałem wychowawcy - w ich głowach panuje wieczna radość. Wykonana przez nich piosenka "Maszeruje wiosna" zabrała nas w krainę szczęścia i prostoty. Klasa 2A wykonała "Wiosenną Pieśń Radości" kabaretu "Potem".

                                                                       Klasa 1D z pomysłowym ustawieniem śpiewających

Ten żywiołowy wykon sprawił, że wszyscy "zapadliście i zajaśnieliście jak wiosna". Klasa 2B przedstawiła piosenkę "Wiosna, ach to Ty" Marka Grechuty z nadzieją, że wszyscy obecni poczuli powiew świeżości. Klasa 2c wykonała piękną i rytmiczną recytację utworu "Wiosna" Skaldów. Klasa 2d zaśpiewała piosenkę "Rowery dwa" polskiego wykonawcy Yaro. Uczniowie uważają, że ta piosenka najbardziej odzwierciedla ich osobowość. Jest energiczna i wymaga precyzji, odpowiedniego zgrania i warsztatu. Jednocześnie idealnie pasuje do wiosennej aury. Powiedzieli nam: Czas na rower. Klasa 1A w interpretacji piosenki "Wiosna" Skaldów pozwoliła słuchaczom ponieść się siłą muzyki. Klasa 1C zaprezentowała niezwykłą wiosenną podróż w piosence Wolnej Grupy Bukowina. Otworzyli się na świat i miłość do życia. Ballada wyzwoliła w nas słuchaczach pozytywną energię, która ma trwać w nas o każdej porze roku.

Poniżej, na zdjęciu zwycięska klasa 1c:

 

1D zaprezentowała po raz kolejny piosenkę kabaretu "Potem" w zupełnie innej interpretacji niż ich koledzy. Salwom śmiechu, radości nie było końca. To naprawdę był fajny dzień w szkole.

Na zakończenie informacja dotycząca wyników tej wiosennej rywalizacji. Miejsca były cztery.

Miejsce IV - klasy: IA (38pkt.), IIA (48pkt.), IIB (45pkt), IIC (51pkt).

Miejsce III - klasy: ID (54pkt.), IID (54pkt).

Miejsce II - klasa IB 58pkt.).

Miejsce I - klasa IC (59pkt.)

Gratulujemy klasie I C a wszystkim klasom dziękujemy za wiosenne chwile przyjemności. Dziękujemy też Paniom: Beacie Kasińskiej oraz Małgorzacie Kwiatkowskiej za przygotowanie festiwalu. Agacie Gronek i Remkowi Felskiemu za profesjonalną konferansjerkę. Oli Wiśniewskiej za pracę fotografki oraz Wiktorowi i Filipowi za dobre nagłośnienie.

Więcej zdjęć na stronie fb szkoły.

 

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.